Študentské Trénerské Centrum

Do programu Študentské Trénerské Centrum vyberáme každý rok študentov z druhých ročníkov stredných škôl. Ak si prvák alebo tretiak môžeš sa stať súčasťou programu aj ty, dôležité je vedieť prečo by sme práve teba mali prijať. Hľadáme študentov, ktorí chcú makať na sebe vo svojom voľnom čase, vzdelávať sa v oblasti technológií a pracovať na spoločných projektoch so zamestnancami spoločnosti Microsoft.

Štúdium v ŠTC trvá rok a pol a je rozdelený do troch trimestrov.


Prvý trimester

V prvom trimestri sa študenti intenzívne vzdelávajú v technológiách Windows, Microsoft Office, Office 365, Minecraft, v oblastiach grafiky či fotografie. Vyučovanie prebieha formou webinárov - online seminárov cez internet a lekcie vedú skúsení lektori - nie je výnimkou, že sú to práve starší absolventi ŠTC. Webináre sa konajú každý týždeň v 90 minútovom bloku.

Cieľom prvej fázy ŠTC je, aby boli študenti natoľko znalí Microsoft technológií a angličtiny, aby následne mohli absolvovať skúšky Microsoft Office Specialist (MOS). Microsoft Office Specialist je medzinárodne uznávaný certifikát, ktorý dokazuje znalosť produktov Office na pokročilej úrovni. Získanie medzinárodne uznávaného dokladu IKT, môže študentom uľahčiť vstup do praxe a zároveň môžu zužitkovať znalosti pri výučbe na školách alebo na stážach medzinárodne uznávaných spoločností.


Druhý trimester

V druhom trimestri študenti absolvujú výučbu programovania a serverových technológií. V prípade záujmu študent môže získať množstvo odborných certifikácií prostredníctvom kurzov v programe Microsoft Virtual Academy alebo odborných testov vďaka, ktorým môže získať titul Microsoft Certified Proffesional. Certifikáty z danej oblasti dokazujú, že ich držiteľ je skutočným expertom v odbore.


Tretí trimester

Počas tretieho trimestra sa študenti venujú lektorskej činnosti a ich štúdium je ukončené praktickou absolventskou prácou, obhajobou práce a slávnostným odovzdaním certifikátov o úspešnom absolvovaní tohto programu.


Pravidelné stretnutia

Počas celého štúdia sa študenti stretávajú v spoločnosti Microsoft osobne v intervale približne raz za 2 mesiace. Práve počas týchto stretnutí študenti absolvujú kurzy prezentačných a komunikačných zručností, project managementu, social media marketingu a iných soft skills. Lektormi sú zamestnanci spoločnosti Microsoft a iných spoločností, zaujímavé osobnosti, s ktorými majú jedinečnú možnosť stretnúť sa osobne.

Kombinácia znalostí Microsoft technológií a ďalších získaných znalostí v oblasti prezentovania vedie študentov k možnosti komunikovať s ukážkovými školami spoločnosti Microsoft a prezentovať sa v roli lektora. Takto si môžu vyskúšať výučbu nielen svojich vrstovníkov ale zároveň aj pedagógov. Spätná väzba z takejto aktivity býva vo väčšine prípadov veľmi pozitívna.


Letná škola

Pravidelne každý rok cez leto organizujeme trojdňové stretnutie študentov v podobe Letnej školy, kde majú zabezpečený program od špeciálnych hostí či Microsoft zamstnancov. Zároveň každý rok študenti tvoria svoj unikátny projekt, ktorý na záver odprezentujú.


V spolupráci so spoločnosťou Microsoft môžu študenti zostať i naďalej a môžu postúpiť do programu určeného predovšetkým pre vysokoškolákov – Microsoft Student Partner (MSP). Svoju aktivitu v programe Microsoft Student Partner študenti udržujú aj po dokončení strednej školy a pri vstupe na vysokú školu. Tento program im pomôže pri zviditeľnení mena a získaní ďalšej praxe.

Absolventi ŠTC a následne MSP tak majú veľkú konkurenčnú výhodu a náskok pred ostatnými pri hľadaní a budovaní silnej kariéry.


Studenti STC 2016
Studenti STC
Windows 10
STC 2016